1. Startpagina
  2. Nieuws en literatuur
  3. Obesitas

Combinatie van semaglutide en spierbehoudende antilichamen helpt vetvrije massa te behouden

Uit tussentijdse resultaten van de fase 2-COURAGE-studie blijkt dat ongeveer 35% van het gewichtsverlies dat werd waargenomen bij de behandeling met semaglutide te wijten was aan een afname van de vetvrije massa. De combinatie van semaglutide met spierbehoudende antilichamen bij patiënten met obesitas verminderde het verlies van vetvrije massa met 50%-80%, terwijl het verlies van vetmassa verder werd bevorderd.

De lopende fase 2-COURAGE-studie onderzoekt de effecten van nieuwe combinaties van de GLP-1RA semaglutide en trevogrumab (anti-GDF8/anti-myostatine) met of zonder garetosmab (anti-activine A) op de kwaliteit van gewichtsverlies bij personen met obesitas. De drie primaire eindpunten waren procentuele verandering in vetvrije massa, vetmassa en lichaamsgewicht van baseline tot week 26. De tussentijdse analyse werd uitgevoerd nadat 50% van de patiënten week 26 had bereikt.

De COURAGE-studie is verdeeld in twee fasen, een 26 weken durende fase van gewichtsverlies en een 26 weken durende fase van gewichtsbehoud. In de fase van gewichtsverlies werden patiënten gerandomiseerd naar semaglutide monotherapie of semaglutide in combinatie met twee verschillende doses trevogrumab (combinatie met lagere of hogere doses) of een hogere dosis trevogrumab plus garetosmab (tripletherapie). In de fase van gewichtsbehoud krijgen patiënten monotherapie met een hogere dosis trevogrumab of placebo.

Uit de tussentijdse analyse bleek dat de tripletherapie leidde tot een behoud van 80,9% van de vetvrije massa (n=147), vergeleken met semaglutide als monotherapie (n=151). In de combinatiegroepen met een lagere (n=149) en hogere dosis (n=152) trevogrumab werd respectievelijk 50,8% en 51,3% méér vetvrije massa behouden ten opzichte van semaglutide monotherapie. Er werden ook grotere reducties in vetmassa waargenomen na behandeling met semaglutide en trevogrumab met of zonder garetosmab in vergelijking met semaglutide montherapie (17,8% in de combinatiegroep met lagere dosering, 15,1% in de combinatiegroep met hogere dosering en 27,3% in de triplegroep).

In COURAGE werd de combinatie van semaglutide met trevogrumab over het algemeen goed verdragen. Er waren hogere percentages stopzettingen vanwege verdraagbaarheidsproblemen en andere nadelige events in de triplegroep.

Bron: persbericht Regeneron Pharmaceuticals, 2 juni 2025

Registreren

We zijn blij te zien dat je geniet van CVGK…
maar wat dacht u van een meer gepersonaliseerde ervaring?

Registreer gratis