Vergoeding van niet-steroïde MRA voor behandeling van CNS bij DM2
Finerenone wordt vanaf 1 juni in Nederland vergoed voor de behandeling van volwassen patiënten met chronische nierschade (CNS) bij DM2.
Nieuws - 1 juni 2022De niet-steroïde selectieve mineralocorticoïdreceptor (MR)-antagonist finerenone wordt vanaf nu in Nederland vergoed voor de behandeling van patiënten met chronische nierschade (CNS; stadium 3 en 4 met albuminurie) bij DM2. Na goedkeuring door het Zorginstituut Nederland is finerenone nu geregistreerd en wordt het vergoed omdat het is opgenomen in het Nederlandse basispakket.
Goedkeuring van finerenone in de EU is gebaseerd op resultaten van de fase 3 FIDELIO-DKD-studie , die positieve nier en CV uitkomsten liet zien bij patiënten met CNS bij DM2.
Bron: Persbericht Bayer